Du er her: Skip Navigation LinksSortland kommune

Sortland barneskole

Sortland barneskole
En samfunnsaktiv skole som fremmer læring og omsorg gjennom samarbeid og medansvar.

Fokus på tilhørighet, likeverd, trygghet og engasjement.

Fakta om skolen:
Fulldelt barneskole med 2 parallelle klasser på hvert trinn bortsett fra ett.
Det er ca. 230 elever og 21 lærere ved skolen.
13 barne-ungdomsarbeidere/assistenter, 1 vernepleier og 1 miljøterapeut.

Skolen har SFO med tilbud til 70 elever.

Andre opplysninger:
Sortland barneskole ligger i skolekvartalet like ovenfor Sortland sentrum med ungdomsskolen, videregående skole og Sortlandshallen som naboer. Skolen består av to hovedbygninger: Gammelskolen, som ble tatt i bruk 1956, og nyskolen, som var ferdig i 1977.

Gammelskolen er bygd i tradisjonell stil med klasserom, spesialrom for forming og heimkunnskap.
SFO-avdelinga for 2.- 4. klasse har og sine lokaler her.
Nyskolen ble bygd med delvis åpen romløsning, men landskapene er etter hvert blitt avdelt i mer tradisjonelle klasserom. SFO-avdelingen for 1. klasse har sine lokaler her.

 

Kontaktpersoner:

Rektor:
Elin Karlsen, tlf. 76 10 82 03
E-post: elin.karlsen@sortland.kommune.no

Inspektør:
Sølvi Foss, tlf. 76 10 82 02
Epost: solvi.foss@sortland.kommune.no

Kontorsekretær:
Tordis Novstad, tlf. 76 10 82 00
E-post: tordis.novstad@sortland.kommune.no

SFO-leder:
Heidi Solheim, tlf. 76 10 82 06 / 76 10 82 05
E-post: heidi.solheim@sortland.kommune.no



Kontaktlærere ved Sortland Barneskole 2014-2015:
 

1A Magnus Kristiansen Epost: magnus.kristiansen@sortland.kommune.no

1B Kari Solheim Epost: kari.solheim@sortland.kommune.no

2A Karin Johnsen Epost: karin.johnsen@sortland.kommune.no

2B Sonni Lind Epst: sonni.lind@sortland.kommune.no

3A Drude Bastiansen Epost: drude.bastiansen@sortland.kommune.no

3B Jonn Tore Hansen Epost: jonn.tore.hansen@sortland.kommune.no

4A Elisabeth Nilsen Epost elisabeth.nilsen@sortland.kommune.no

4B Gøril Martinussen Epost: goril.martinussen@sortland.kommune.no

5A Rita Boberg Epost: rita.boberg@sortland.kommune.no

5B Marit Strøm Epost: marit.forseth.strom@sortland.kommune.no

6A Anja Grimstad Epost anja.grimstad@sortland.kommune.no

6B Solveig Østingsen Epost solveig.ostingsen@sortland.kommune.no

7A Arne Olav Berg Epost: arneolav.berg@sortland.kommune.no

7A Venche Johnsen Epost: venche.johnsen@sortland.kommune.no

Sortland kommune bruker læringsplattformen fronter. Der finner du ukeplaner, planer, meldinger og nyheter fra skolen. Alle elever, foresatte og ansatte skal ha tilgang til fronter.
Påloggingsside: fronter.com/sortland

Alle foresatte får nytt passord med pålogging via Feide.

Sist endret 20.05.2015
Sortland kommune, Vesterålsg. 57, 8401 Sortland Telefon 76 10 90 00 E-post til Sortland kommune
padlock padlock