Du er her: Skip Navigation LinksSortland kommune

Sortland barneskole

Sortland barneskoleSortland barneskole
Sortland Barneskole

En samfunnsaktiv skole som fremmer læring og omsorg gjennom samarbeid og medansvar.

Fokus på tilhørighet, likeverd, trygghet og engasjement.

Fakta om skolen:
Fulldelt barneskole med 2 parallelle klasser på hvert trinn bortsett fra ett.
Det er ca. 260 elever og 21 lærere ved skolen.
14 barne-ungdomsarbeidere/assistenter, 1 vernepleier og 1 miljøterapeut.

Skolen har SFO med tilbud til 70 elever.

Andre opplysninger
Sortland barneskole ligger i skolekvartalet like ovenfor Sortland sentrum med ungdomsskolen, videregående skole og Sortlandshallen som naboer. Skolen består av to hovedbygninger: Gammelskolen, som ble tatt i bruk 1956, og nyskolen, som var ferdig i 1977.

Gammelskolen er bygd i tradisjonell stil med klasserom, spesialrom for forming og heimkunnskap.
SFO-avdelinga for 2.- 4. klasse har og sine lokaler her.
Nyskolen ble bygd med delvis åpen romløsning, men landskapene er etter hvert blitt avdelt i mer tradisjonelle klasserom. SFO-avdelingen for 1. klasse har sine lokaler her.

 

Hendvendelser
Rektor Elin Karlsen, tlf. 76 10 82 03
Klikk her for å sende epost til rektor
Inspektør Sølvi Foss, tlf. 76 10 82 02
Epost: solvi.foss@sortland.kommune.no
Kontorsekretær Tordis Novstad Epost:
SFO-leder Heidi Solheim, tlf. 76 10 82 06/76 10 82 05
Klikk her for å sende epost til SFO-leder
Fax: 76 10 82 01

Kontaktlærere ved Sortland Barneskole 2013-2014:

1A Runar Gjertsen Epost: runar.gjertsen@sortland.kommune.no

1B Sonni Lind Epst: sonni.lind@sortland.kommune.no
2A Drude Bastiansen Epost: drude.bastiansen@sortland.kommune.no
2B Kristina Gjertsen Epost: kristina.gjertsen@sortland.kommune.no
3A Kari Solheim Epost: kari.solheim@sortland.kommune.no
3B Gøril Martinussen Epost: goril.martinussen@sortland.kommune.no
4A Rita Boberg Epost:
4B Nina Benonisen Epost: nina.benonisen@sortland.kommune.no
5A May-Stine Johansen Epost:
5B Elin Storø Epost: elin.storo@sortland.kommune.no
6A Arne Olav Berg Epost: arneolav.berg@sortland.kommune.no
6A Venche Johnsen Epost: venche.johnsen@sortland.kommune.no
7A Anja Grimstad Epost: anja.grimstad@sortland.kommune.no

7A/B Marit Hammer Epost: marit.hammer@sortland.kommune.no
7B Marit Strøm Epost: marit.forseth.strom@sortland.kommune.no


Sortland kommune bruker læringsplattformen fronter. Der finner du ukeplaner, planer, meldinger og nyheter fra skolen. Alle elever, foresatte og ansatte skal ha tilgang til fronter. Påloggingsside: fronter.com/sortland

Sist endret 11.09.2013
Sortland kommune, Vesterålsg. 57, 8401 Sortland Telefon 76 10 90 00 E-post til Sortland kommune
padlock