Kontakt oss

 

Se kontaktinformasjon under de enkelte tjenestene,
eller ta kontakt med Servicetorget, telefon 76 10 90 00 mellom kl. 10.00-14.00 for hjelp.

Søk etter ansatte
 

Servicetorget

Servicetorget ligger i Rådhus I, første etasje. Inngang både på for- og baksiden. Parkeringsplass på baksiden.
Vi gir informasjon og veiledning om kommunens tjenester, bl.annet søkeprosesser og henvisninger.
Servicetorget håndterer også:

Åpningstider jul/nyttår og påske:
Julaften og nyttårsaften stengt. Romjulen åpent mellom kl. 10.00-14.00.
Påske: Onsdag før skjærtorsdag stenger vi kl. 12.00.


Kontaktinfo

Kontaktinfo
Avdeling/tjeneste Telefon e-post
Servicetorget 76 10 90 00 servicetorget@sortland.kommune.no
Postmottak postmottak@sortland.kommune.no
Fakturamottak: Send EHF til org. 847737492 fakturamottak@sortland.kommune.no
Stabsfunksjoner:
Kommunedirektør Rita Johnsen 975 20 820 rita.johnsen@sortland.kommune.no
Ordfører Karl-Erling Nordlund 959 95 111 karl.erling.nordlund@sortland.kommune.no
Kommunikasjonsrådgiver 482 32 776 iselin.nilsen@sortland.kommune.no
Lønn 76 10 90 00 lonn@sortland.kommune.no
HR 76 10 90 00 hr@sortland.kommune.no
Skatt 800 80 000 Skatteetaten
Helse:
Koronatelefonen 952 64 105 koronavaksinering@sortland.kommune.no
Legevakt 116 117
Parkveien legekontor 952 64 020
Blåbyen legekontor 952 64 060
Kommuneoverlege 952 64 400 mette.rokenes@sortland.kommune.no
Helsestasjon 76 10 92 30
Tjenestekontoret 76 10 90 00
Hjemmetjenesten Lag 1 458 31 181
Hjemmetjenesten Lag 2 458 31 191
Hjemmetjenesten Lag 3 458 31 194
Hjemmetjenesten Lag 4 952 64 447
Vesterålen barnevern 979 93 800 barnevern@vestbv.no
Teknisk:
Saksbehandlere, timebestilling
Vakttelefoner:
Vei og avløp 952 64 479
Vann 952 64 478
Feiing (08.00-08.30) 952 64 055
Gatelys, klage gatelys@sortland.kommune.no
Veivedlikehold fiksgatami@sortland.kommune.no
Lamarktunet bo- og rehabiliteringssenter:
Laen 76 10 85 11
Kårstua 76 10 85 21
Gammelstua 76 10 85 31
Stabburet 76 10 85 65
Kafeen 76 10 85 65
Håløygtunet sykehjem 76 10 98 30

Adresse

Sortland kommune
Postboks 117
8401 Sortland

Besøksadresse
Vesterålsgata 57
8400 Sortland

E-post til postmottak

E-post til fakturamottak

E-post til Servicetorget

Åpningstider

Servicetorget, Rådhus I
Man - fre: 10.00 - 14.00

Telefon: 76 10 90 00
Man - fre: 10.00 - 14.00